Pro pocit svobody

from by Uprostřed Pádu

/

lyrics

Můžeme volat slova o celém světě.
To ale může končit v jedný vyřčený větě.
Chtěl by si víc a cejtíš se svázán.
Do okovů kladivem pocity vykrádáš.
Kolikrát zaznělo už řinčení zbraní, na slepo na prázdno, je jen hraní. Můžeme křičet spousty vět, svobodná slova, mít celý kontinent nemusí být svoboda.
Kolikrát zaznělo už řinčení zbraní, na slepo na prázdno, je jen hraní. Přijmou a nehodnotit sebe i druhý, bez klapek na očích vnímat a cítit sám sebe i druhého, stojíme spolu jeden bez druhého, neklesneme dolů.
------------------------------------------------------------------------------------
Přes všechny slova a iluze o velkých revolucích ve společnosti, často zapomínáme na vlastní vnitřní svobodu a vlastní aktivismus blízko nás. Fráze a křik zní na prázdno, pokud se skutečně nedotýkáme něčeho konkrétního a možného co je v našem dosahu, čeho se můžeme dotknout. Soucit pak vypadá jako nadřazenej pojem z pozice moci a mít s někým soucit, není ten správnej význam. Protože až s někým soucítit znamená vzájemně se vidět v jedné rovině. Vše je plné soucitu a smíření, facebookovejch dialogů a falešného „radikalismu“, a je málo o soucítění. Přitom stačí tak málo, proč nejít třeba jen být – alespoň na chvíli na bolavá místa. Třeba i jen dát pohlazení. Potom jsme zahodili umělou masku. Tento text je vzpomínkou na zesnulé, na selátko Mášenku, dvě brojlerová kuřata Zrzku a Rózu, a malou krůtu Terezku.

credits

from ST, released November 30, 2016

tags

license

all rights reserved

about

Uprostřed pádu Ústecký, Czech Republic

Band from Decin (DC)

Love music hate fascism

Bedla - voice
Izzy - guitar
Jarda - guitar
Kraby - bass
Risa - drums

contact / help

Contact Uprostřed pádu

Streaming and
Download help

Redeem code